top of page

Aglonā no piektdienas līdz otrdienai ieviesti gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

Aglonā no piektdienas līdz otrdienai ieviesti gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi


Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (CAA) no 11. augusta līdz 15. augustam Aglonā noteikusi gaisa telpas izmantošanas ierobežojumus vairāk nekā 1,6 kilometru rādiusā ap Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baziliku.


Īslaicīgi gaisa telpas ierobežojumi būs spēkā no 11. augusta plkst. 00.00 līdz 15. augusta plkst. 23.59, kad Aglonas bazilikā notiks Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki. Ierobežojums noteikts līdz augstumā līdz 152 metriem no zemes virsmas.


Pasākumā neiesaistītiem bezpilota gaisa kuģiem jeb droniem ir aizliegts izmantot gaisa telpu, ja nav saņemts saskaņojums lidojuma veikšanai. Lidojumus iespējams saskaņot ar Valsts policiju, rakstot uz e-pastu droni@vp.gov.lv.


Par lidojuma veikšanu ar bezpilota gaisa kuģi gaisa telpas struktūras elementā bez atļaujas vai saskaņojuma vai sertificētu lidlauku tuvumā, neievērojot lidojuma attālumu no lidlauka vai pieļaujamo lidojuma augstumu, kā arī Latvijas Republikas gaisa telpā, neievērojot pieļaujamo lidojuma augstumu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no 150 līdz 1000 euro, bet juridiskajai personai — no 500 līdz 2500 euro.


Informācija par noteiktajiem gaisa telpas ierobežojumiem pastāvīgi pieejama VAS “Latvijas gaisa satiksme” mājaslapā ais.lgs.lv.


CAA atgādina, ka tālvadības pilotiem, pirms lidojuma veikšanas, jāpārliecinās vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.


Papildu informācija:

Aivis Vincevs

Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra”

Operatīvo situāciju vadītājs

Tālr.: 60001672

Comments


bottom of page